zzla baner

Ogólnopolski Finał Nestle Cup

W dniu 13 września 2018 roku na stadionie AZS-AWF w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Nestle Cup 2018 dla uczestników programu Lekkoatletyka dla każdego! Nasze województwo reprezentowało 37 zawodników. Dziewięciu z nich stanęło na podium. Jedyne zwycięstwo odniósł Wiktor Cacaj (OSoT Szczecin) w skoku o tyczce. Miejsca drugie wywalczyli: Stanisław Golański (UKS Barnim Goleniów) w biegu na 600 metrów; Dawid Swoboda (MKL Szczecin) w biegu na 110 m ppł; Antoni Kowalski (MKS Kusy Szczecin) w rzucie oszczepem; Bartosz Prawucki (MKS Kusy Szczecin) w skoku o tyczce; Cezary Wilk (LLKS Pomorze Stargard) w skoku w dal oraz Joanna Nadłonek (MKS Kusy Szczecin) w biegu na 100 metrów. Medal brązowy wywalczyli: Michał Stopa (MKS Kusy Szczecin) w skoku o tyczce oraz Szymon Białas (UKS Barnim Goleniów) w biegu na 600 metrów.