zzla baner

24. Mistrzostwa Europy w Berlinie

Siedmiu zawodników z naszego województwa wystartowało w barwach Polski podczas 24. Mistrzostw Europy w Berlinie. Poniżej przedstawiamy ich osiągnięcia w mistrzostwach:

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) w eliminacjach biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajął 7 miejsce w czasie 8:29.11. W finale zajął także 7 miejsce w czasie 8:38.59.

Patryk Dobek (MKL Szczecin) w półfinale biegu na 400 metrów przez płotki zajął 2 miejsce w czasie 48.75 sek. W finale tego biegu Patryk zajął 5 miejsce w czasie 48.59.

Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) w półfinale biegu na 400 metrów została sklasyfikowana na 12 miejscu z czasem 51.74 i nie zakwalifikowała się do finału. Wzięła natomiast udział na pierwszej zmianie eliminacji sztafet 4x400 metrów. Dziewczyny wygrały swoją serię i zakwalifikowały się do finału. W finale nasza sztafeta wywalczyła 1 miejsce wynikiem 3:26.59

Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) zajął 2 miejsce w eliminacjach biegu na 800 metrów w czasie 1:48.01 i zakwalifikował się do finału tego biegu. W finale po bardzo dobrym biegu Michał zajął 4 miejsce z wynikiem 1:45.32.

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5.61 zakwalifikował się do finału skoku o tyczce. W finale po stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie z wynikiem 5.90 zajął 4 miejsce.

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) została sklasyfikowana na 1 miejscu w eliminacjach biegu na 1500 metrów wynikiem 4:08.60. W finale wywalczyła srebrny medal wynikiem 4:03.08.

Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) w biegu na 5000 metrów zajęła 12 miejsce z wynikiem 15:49.21.