zzla baner

Mistrzostwa Polski Seniorów w Lublinie

Cztery medale wywalczyli zachodniopomorscy lekkoatleci podczas pierwszego dnia 94. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie.

Medale złote wywalczyli: Sofia Ennaoui (MKL Szczecin - trener: Wojciech Szymaniak) w biegu na 1500 m z czasem 4:13.32 oraz Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów - trener: Jacek Kostrzeba) w biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 8:40.45. Medale brązowe wywalczyli: Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard - trener: Zbigniew Krzysiek) w biegu na 1500 m z czasem 4:17.13 oraz Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów - trener: Jacek Kostrzeba) w biegu na 1500 metrów z czasem 3:46.78. Najbardziej nielubiane czwarte miejsce wywalczyła w biegu na 3000 m z przeszkodami Mariola Ślusarczyk (UKS Barnim Goleniów - trener: Jacek Kostrzeba) z czasem 10:15.69.

Drugiego dnia nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale. Najperw Patryk Dobek (MKL Szczecin) zwyciężył w biegu na 400 m przez płotki wynikiem 49,16 Drugie złoto wywalczyła po rewelacyjnym biegu na 400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin - trener: Zbigniew Maksymiuk). Jej wynik 51.18 to jej nowy rekord życiowy poprawiony aż o 0.49  sek. To także nowy rekord naszego województwa i czwarty wynik w historii biegu na 400 metrów w Polsce.

Trzeciego dnia nasi zawodnicy wywalczyli kolejne cztery medale. Dwa złote wywalczyli: Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard - trener: Zbigniew Krzysiek) w biegu na 5000 metrów z czasem 16:25.46 oraz Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów - trener: Jacek Kostrzeba) na tym samym dystansie z czasem 14:15.59. Medal srebrny wywalczył Piotr Lisek (OSoT Szczecin - trener: Marcin Szczepański) w skoku o tyczce wynikiem 5.70. Medal brązowy wywalczył w biegu na 800 metrów Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów - trener: Jacek Kostrzeba) z czasem 1:51.02.

Łacznie nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali: 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Gratulujemy wszystkim medalistom i ich trenerom.