zzla baner

Znakomity start lekkoatletów podczas HMŚ w Birmingham

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Polscy w Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham wywalczając 5 medali. W gronie medalistów znalazło się miejsce dla dwójki naszych zawodników. Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) wywalczyła wspólnie za koleżankami ze sztafety 4x400 metrów srebrny medal. Medal brązowy wywalczył tyczkarz OSOT Szczecin Piotr Lisek. Srebrny medal w biegu na 1500 metrów wywalczył były zawodnik UKL Ósemka Police Marcin Lewandowski, reprezentujący obecnie Zawiszę Bydgoszcz.

Zlote medale wywalczyli: w biegu na 800 metrów Adam Kszczot oraz męska sztafeta 4x400 metrów, która po pasjonującym biegu ustanowiła nowy rekord świata na hali. Medale srebrne wywalczyli: wspomniany już Marcin Lewandowski oraz kobieca sztafeta 4x400 metrów z Małgosią Hołub-Kowalik na ostatniej zmianie. Brązowy medal wywalczył wspomniany także Piotr Lisek.

Gratulacje dla naszych zawodników oraz ich trenerów Zbigniewa Maksymiuka oraz Marcina Szczepańskiego.