zzla baner

93. PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów

W dniach 21-23 lipca 2017 rpku w Bialymstoku odbywać się będą 93. PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów. Pierwszego dnia dwa medale wywalczyli zawodnicy UKS Barnim Goleniów w biegach na 3000 metrów z przeszkodami. Wsród mężczyzn złoty medal wywalczył olimpijczyk Krystian Zalewski wynikiem 8:34.89, natomiast wśród kobiet brązowy medal wywalczyła Mariola Ślusarczyk wynikiem 10:17.20. Obydwoje trenowani są przez trenera Jacka Kostrzebę w UKS Barnim Goleniów. Drugiego dnia nasi zawodnicy wywalczyli 5 medali. Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów - trener Jacek Kostrzeba) wywalczył złoty medal w biegu na 800 metrów wynikiem 1:45.70. Drugi złoty medal w tych mistrzostwach wywalczył Krystian Zalewski, który dystans 5000 metrów pokonał w czasie 13:53.45. Małgorzata Hałub (KL Bałtyk Koszalin - trener: Zbigniew Maksymiuk) wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 metrów w czasie 51.97. Srebrny medal wywalczyła także Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard - trener: Zbigniew Krzysiek) w biegu na 5000 metrów w czasie 15:55.73. Brązowy medal wywalczył chodziarz MKL Szczecin Damian Błocki na dystansie 10 km. Trzeciego dnia nasi zawodnicy wywalczyli kolejne 5 medali. Złoty medal w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin - trener: Marcin Szczepański) z nowym rekodem życiowym 5.85. W skoku w dal złoty medal wywalczył skoczek w dal Adrian Strzałkowski (MKL Szczecin -trener: Mieczysław Komorowski) wynikiem 7.78 m. Trzeci złoty medal wywalczyła w biegu na 1500 metrów Sofia Ennaoui (MKL Szczecin - trener: Wojciech Szymaniak) wynikiem 4:16.56. Na tym samym dystansie brązowy medal wywalczyła Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard - trener Zbigniew Krzysiek) wynikiem 4:22.70. Duży sukces odniósł płotkarz STS Pomerania Szczecin Dominik Staśkiewicz (trener: Jakub Juniewicz) wywalczając brązowy medal w biegu na 110 m ppł. wynikiem 14.06.

Start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Seniorów to najlepszy występ w XXI wieku. 12 medali, w tym aż 6 medali złotych, 2 srebrne i 4 brązowe to efekt ich startu. UKS Barnim Goleniów zajął 3 miejsce w Polsce w klasyfikacji medalowej oraz 12 w klasyfikacji punktowej. Gratulacje dla medalistów oraz ich trenerów.