zzla baner

Halowe Mistrzostwa Europy 2017 w Belgradzie

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5.85 wywalczył złoty medal podczas pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Belgradzie. Brązowy medal z tym samym wynikiem wywalczył Paweł Wojciechowski. Do finału biegu na 400 metrów zakwalifikowała się Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), oraz na dystansie 1500 metrów Sofia Ennaoui (MKL Szczecin).

Drugiego dnia mistrzostw wystartowały dwie zawodniczki z naszego województwa, obie w finałach. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) w biegu na 1500 metrów wynikiem 4:05.59 wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) w finale biegu na 400 metrów wywalczyła piąte miejsce z wynikiem 54.29. Były zawodnik UKL Ósemka Police Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) w biegu na 1500 metrów wywalczył złoty medal wynikiem 3:44.82. Złoty medal w pchnięciu kulą i absolutny rekord Polski wynikiem 21.97 wywalczył Konrad Bukowiecki. W biegu na 400 metrów wśród mężcyzn srebrny medal wywalczył Rafał Omelko.Wśród pań brązowy medal wywalczyła Justyna Święty

Trzeciego dnia trwała dalej dobra passa lekkoatletów. Wywalczyli oni 5 kolejnych medali, w tym aż 4 złote. Medale złote wywalczyli: Adam Kszczot w biegu na 800 metrów, Sylwester Bednarek w skoku wzwyż oraz kobieca i męska sztafeta 4x400 metrów. W kobiecej sztafecie pobiegła zawodniczka KL Bałtyk Koszalin Małgorzata Hołub. Medal brązowy wywalczyła sprinterka Ewa Swoboda.

Końcowy efekt naszych startów w Mistrzostwach to 12 medali, w tym 7 złotych, 1 srebrny, 4 brązowe. Reprezentacja Polski zwyciężyła w klasyfikacji medalowej Mistrzostw.