zzla baner

Reprezentacja OLA Szczecin w czołówce w Toruniu

Bardzo dobrze wypadła reprezentacja OLA Szczecin podczas Halowej Olimpiady LDK!, która w dniu 20 listopada odbyła się w Toruniu. W kategorii Gimnazjum wywalczyliśmy zdecydowanie 1 miejsce. W kategorii Szkoły Podstawowe wywalczyliśmy 5 miejsce. W Toruniu o zwycięstwo rywalizowało 13 ekip z Polski Północnej.

W konkurencjach drużynowych (8-osobowe mieszane reprezentacje uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych) Olimpiada była popisem dwóch ekip. W kategorii szkół podstawowych wszystkie konkurencje wygrała ekipa Zielonej Góry. Reprezentanci naszego Ośrodka zajęli 3 miejsce w biegu na 60 metrów (czasy sumowane). Wśród gimnazjalistów najlepsza była ekipa szczecińska, która zwyciężyła w biegu na 60 metrów, w skoku w dal ze strefy oraz w finałowej sztafecie 8x200 metrów.

Prezentowane wyniki wskazują bardzo dobre przygotowanie zawodników oraz prawidłowy dobór kadry OLA Szczecin. Najwięcej zawodników do reprezentacji przekazali: Janusz Walkowiak i Marek Ferfet - 8, Paulina OberlanIrena Śliwka - 6.

Nad całością ekipy w Toruniu czuwał Koordynator LDK! Ryszard Kamiński oraz trenerzy Magda MilewiczMarek FerfetSylwia Grzesiak oraz Michał Gołębiowski. Trenerzy oraz zawodnicy serdecznie dziekują za okazaną pomoc finansową Zarządowi ZZLA oraz jej prezesowi Stanisławowi Punie, bez których wyjazd nie doszedłby do skutku. Zawodnicy odwdzięczyli się najlepiej jak mogli wygrywając całe zawody.