zzla baner

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Ruszyły zawody lekkoatletyczne podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W dniu dzisiejszym wystartowały dwie zawodniczki reprezentujące nasze województwo. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) w biegu eliminacyjnym na 1500 metrów zajęła trzecie miejsce i wywalczyła awans do półfinałów. Trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 metrów oraz awans do półfinałów wywalczyła Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin). Awans do finału skoku o tyczce wynikiem 5,70 wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Bardzo dobrze zaprezentowała się w półfinale Sofia Ennaoui, która po znakomitym finiszu zameldowała się na 6 miejscu w pierwszej serii biegu na 1500 metrów i zakwalifikowała się do finałowego biegu. Nie udało się awansować do finału Małgorzacie Hołub. Osiągnęła on w biegu na 400 metrów wynik 51,93 i sklasyfikowana została ostatecznie na 19 miejscu. Nie udało się awansować do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami zawodnikowi UKS Barnim Goleniów Krystianowi Zalewskiemu. Jego wynik z trzeciej serii 8:34,52 sklasyfikował go ostatecznie na 27 miejscu. W godzinach nocnych w finale tyczki wystartował Piotr Lisek i zajął najgorsze miejsce dla sportowców, czyli 4 z wynikiem 5,75. 16 sierpnia odbył się finał 1500 metrów kobiet, w którym Sofia Ennaoui wywalczyła 10 miejsce z czasem 4:14,72.

Wszystkie wyniki w Lekkiej Atletyce na Olimpiadzie można znaleźć pod tym adresem.