zzla baner

Wyniki Halowego Mityngu LA

Przedstawiam wyniki Halowego Mityngu LA, który odbył się 13 stycznia 2018 roku w Szczecinie.

Kadra ZKN 2018, badania, oświadczenie

Poniżej przedstawiamy skład Zaplecza Kadry Narodowej ZZLA oraz niezbędne dokumenty, które należy przesłać Koordynatorowi Kadry Zbigniewowi Krzyśkowi.

kadra ZKN ZZLA          

Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych         

Brak ważnych Badań Lekarskich

Zgrupowania Zimowe ZKN 2018

Poniżej przedstawiamy Listy zawodników powołanych na zgrupowania sportowe Zaplecza Kadry Narodowej ZZLA w styczniu 2018.

zgrupowanie 1                  Zgrupowanie 2                  Zgrupowanie 3

Nowe przepisy prawa podatkowego w sporcie

Szanowni Państwo,

W imieniu sekretarza generalnego PZLA p. Pawła Olszańskiego przesyłam ważne informacje dot. spraw związanych z księgowością. Bardzo proszę o przekazanie informacji do klubów w Państwa regionach. 

Pozdrawiam,

Maciek Jałoszyński

Specjalista ds. Sportowo-Technicznych

Licencje zawodnicze i badania od sezonu 2018

Szanowni Państwo,

Przekazujemy dwie bardzo ważne informacje dot. nadchodzącego sezonu

1) Licencje zawodnicze

Dział Sportowo-Techniczny PZLA uprzejmie informuje, że od dnia 1 stycznia 2018 nie będzie możliwości zgłoszenia zawodników bez licencji do zawodów znajdujących się w kalendarzu PZLA – wszystkie one będą objęte, obligatoryjnie, systemem  Starter PZLA (znanym dotychczas jako Internetowy System Licencji i Zgłoszeń w domenie domtel-sport.pl). Dotyczyć to będzie imprez halowych, przełajowych oraz stadionowych.  Przypominamy, że w naszym kalendarzu znajdują się tylko imprezy rozgrywane na certyfikowanych obiektach.  

Informujemy również, że wyniki uzyskane bez ważnej licencji PZLA nie będą ujęte w oficjalnych statystykach PZLA, tym samym nie będą uznawane jako minima na imprezy mistrzowskie, klasy sportowe.

Jednocześnie przypominamy, że licencje 2017 pozostają ważne do 31 marca 2018 (dot. także licencji zawodników z kategorii U18, którzy przeszli do niej z kategorii U16). 

Licencje aktywowane od grudnia 2017 na sezon 2018 roku będą ważne do końca marca 2019 roku.

Przypominamy, że licencje w kategorii U16 oraz młodszych pozostają w gestii Wojewódzkich Związkach Lekkiej Atletyki. Decyzją Zarządu PZLA wprowadzono także obowiązujące stawki opłat za licencje:

  • klubowa – 150 zł
  • U16 (młodzikowska) – 10 zł
  • dzieci starsze i młodsze – 5 zł

2) Badania lekarskie

Dział Szkolenia PZLA informuje, że w  związku z wprowadzeniem od nowego roku internetowego systemu gromadzenia badań lekarskich, zawodników objętych szkoleniem w ramach umów zleconych przez MSiT, kluby zobowiązane są do wprowadzenia w systemie zgłoszeń skanów badań lekarskich zawodników uczestniczących w jednym z niżej wymienionych programów szkolenia:

•          Kadra narodowa

•          Zaplecze kadry narodowej

•          Ośrodki gimnazjalne

Czytelny skan badań należy załączyć w systemie oraz  wprowadzić datę ważności badań.

W przypadku książeczek lekarskich dwustronnych obie strony książeczki muszą zostać podpisane imieniem i nazwiskiem zawodnika oraz załączone jako jeden dokument.

Brak ważnych badań będzie skutkował wykreśleniem zawodnika z planowanych akcji szkoleniowych oraz uniemożliwi zgłoszenie do zawodów w systemie elektronicznym.

Wprowadzone dane podlegać będą weryfikacji i akceptacji przez koordynatorów wojewódzkich oraz PZLA. Wymogi nałożone na kluby są zgodne z obowiązującymi umowami z MSiT według których zawodnicy objęci programem szkolenia muszą posiadać orzeczenie lekarza sportowego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu.

Od dnia 16 stycznia 2018 roku zawodnicy biorący udział w w/w programach szkoleniowych nie posiadający zweryfikowanych badan lekarskich nie będą mogli brać udziału w szkoleniu oraz we współzawodnictwie sportowym w ramach PZLA.

Pozdrawiam, 

Maciek Jałoszyński

Specjalista ds. Sportowo-Technicznych

Halowy Mityng LA w Szczecinie

13 stycznia 2018 roku na Hali Stadionu Miejskiego w Szczecinie przy ulicy Litewskiej odbędzie się Halowy Mityng LA. Początek zawodów o godzinie 12.00. Zgłoszenia do zawodów poprzez DomTel.

64. Plebiscyt Kuriera Szczecińskiego

Piotr Lisek (OSOT Szczecin), Sofia Ennaoui (MKL Szczecin,  Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów), Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) oraz trener Marcin Szczepański (OSOT Szczecin) zostali nominowani do 64. Plebiscytu Kuriera Szczecińskiego na Najlepszego Sportowca Roku 2017 w województwie Zachodniopomorskim. To duże wyróżnienie dla naszych lekkoatletów. Zapraszamy do głosowania.

Lisek i Hołub kandydatami do sportowca roku 2017

Piotr Lisek (skok o tyczce) i Małgorzata Hołub (sztafeta 4x400m) zostali nominowani do 83 Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku 2017. To duże wyróżnienie dla naszych lekkoatletów. Zapraszamy do głosowania internetowego.

PZLA sztafetowe Mistrzostwa Polski i klasyfikacja U23 na HMP

W związku z prowadzonymi zmianami w kalendarzu na 2018 rok przesyłam informację o nowych imprezach mistrzowskich rozgrywanych w 2018 roku:

- PZLA sztafetowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w terminie PZLA MP w wielobojach (1-2.06.2018 - Suwałki) - w załączeniu konkurencje,

- objęcie Halowych Mistrzostw Polski Seniorów dodatkową klasyfikacją dla zawodników z kategorii wiekowej U23 - nie będzie dokonywana ceremonia medalowa, a rywalizacja sportowa odbędzie się zmian regulaminowych. Na podstawie wyników końcowych powstanie klasyfikacja U23 z pełnym prawem nazywania zwycięzcy z kategorii U23 - Mistrzem Polski.

Z poważaniem Grzegorz Sobczyk

Regulaminy i licencje PZLA 2018

W związku z pracami Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  pragnę poinformować o bardzo istotnych zmianach regulaminowych i licencyjnych na 2018 rok

W sprawach regulaminowych pragnę poinformować, że uchwałą Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wszystkie zawody kalendarzowe PZLA posiadające minimum klasę sportową I zgłoszenia w panelu PZLA w 2018 roku będą otwarte tylko dla zawodników posiadających aktualną licencję PZLA.

Zawody II klasy dla dzieci i młodzieży będą bez w/w blokady.

W sprawach licencyjnych pragnę poinformować, że uchwałą Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w 2018 roku usystematyzowano płatności za poszczególne licencje na jednym poziomie dla wszystkich województw:

- licencja klubowa - opłata wynosi 150zł (stała opłata dla wszystkich klubów w Polsce - płatne w WZLA),

- licencja zawodnicza U16 (młodzik) - opłata wynosi 10zł (płatne w WZLA),

- licencja zawodnicza U14 i młodsi (dziecko starsze i młodsze) - opłata wynosi 5zł (płatne w WZLA).

Zachęcamy, aby zebrane wyższe środki finansowe na licencjach klubowych i młodzieżowych mogły zostać wykorzystane do udziału reprezentacji wojewódzkich w młodzieżowych imprezach mistrzowskich PZLA.

Pragnę przypomnieć, że licencje zawodnicze 2017 roku są ważne do 31.03.2018 roku.

Z poważaniem Grzegorz Sobczyk

Ogólnopolskie Zawody Halowe LDK! 2017

W dniu 19 listopada 2017 roku na hali sportowej w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Halowe LDK! 2017, w których udział wzięła 43-osobowa kadra wojewódzka OLA Zachodniopomorskie. Zawodnicy nasi spisali się bardzo dobrze wywalczając 14 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Kierownikiem wyjazdu był Koordynator OLA ZAchodniopomorskie Ryszard Kamiński, trenerami kadry: Irena ŚliwkaPaulina OberlanJanusz Walkowiak oraz Slawomir Szwarc.

Koordynator OLA Zachodniopomorskie gratuluje zawodnikom i ich trenerom udanego startu w Toruniu. Podziękowania za dobrze wykonaną pracę należą się także trenerom, którzy opiekowali się zawodnikami podczas wyjazdu do Torunia.