zzla baner

Testy Zaplecza Kadry Narodowej 2017

Przedstawiamy program minutowy testów do Zaplecza Kadry Narodowej na 2018 rok.

Prośba o pilne przesłanie skanów badań lekarskich

Koordynator Kadr Wojwódzkich ZZLA Zbigniew Krzysiek prosi pilnie o przesłanie skanów badań lekarskich wymienionych zawodników do dnia 15.11.2017 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Powołania na obóz grudniowy ZZLA

Przedstawiamy listy imienne powołań na obóz grudniowy ZZLA, który odbędzie się w dniach 1-12.12.2017 w Szklarskiej Porębie:

Lista 1                      Lista 2

Piotr Lisek ze Złotymi Kolcami

Młociarka Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) oraz tyczkarz Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zostali laureatami Złotych Kolców, najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej lekkoatletyce. Zwycięzców ogłoszono podczas uroczystej gali zorganizowanej w Centrum „Jordanki” w Toruniu. Oprócz tradycyjnych statuetek na zwycięzców czekały też nagrody finansowe, których pula przekroczyła 100 000 złotych.

Czytaj więcej...

Informacja ZZLA

Przedstawiamy informację Zarządu ZZLA m.in. o Konferencji Kalendarzowej

Mistrzostwa Polski U16

W dniu 23 września rozpoczęły się dwudniowe Mistrzostwa Polski U16 (nazywane także Małym Memoriałem Kusocińskiego). Pierwszego dnia nasi zawodnicy wywalczyli dwa medale. Srebrny medal wywalczył Wojciech Gawęda (KS Żak Wałcz - trener: Grzegorz Makaroński) w oszczepie wynikiem 57,14 m. Medal brązowy wywalczył Paweł Gadomski (MKS Hermes Gryfino - trener: Jan Podleśny) w biegu na 2000 metrów wynikiem 5:54,82 min. Obydwa wyniki to nowe rekordy życiowe zawodników. Drugiego dnia zawodnicy z naszego województwa wywalczyli jeszcze dwa medale. Złoty medal pojawił się na szyi chodziarki MKS Hermes Gryfino Marceliny Osińskiej (trener: Jan Podleśny), która 3000 metrów pokonała w czasie 15:37,03. Medal brązowy z nowym rekordem życiowym wywalczył w rzucie młotem Mateusz Modrzejewski (LLKS Pomorze Stargard - trener: Marek Różyczka) wynikiem 53,51 m. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom.

Kursy Instruktorskie i Trenerskie

Przekazuję informację Łukasza Majewskiego - specjalisty Kształcenia PZLA:

Rozpoczynamy rekrutację wstępną na kursy organizowane w 2018 r.
By zgłosić się swoją kandydaturę na kurs wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
https://goo.gl/forms/d8Kx67Ge2VgFkwIy2

Warunkiem uruchomienia kursu jest zebranie min 30-osobowej grupy z danej miejscowości bądź regionu, wypełnienie formularza nie jest wiążące, traktuję je jako rekrutację wstępną by móc rozeznać się w zapotrzebowaniu na kurs.

Na początku 2018 r luty/marzec będę miał już przygotowane oferty kursów, wówczas będę kontaktował się z osobami które zgłosiły się na kursy.

Finał Nestle Cup 2017

W dniach 12-14 września 2017 roku w Warszawie przebywała 31-osobowa reprezentacja OLA Zachodniopomorskiego, uczestnicy programu "Lekkoatletyka dla każdego!", która wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup 2017. Z reprezentacją wyjechali trenerzy: Ryszard Kamiński (Police), Irena Śliwka (Szczecin) oraz Joanna Kruk (Świdwin). Był to bardzo udany start. Nasza reprezentacja wywalczyła 4 medale. Złoty medal w 4-boju chłopców rocznika 2005 wywalczył Szymon Białas z UKS Barnim Goleniów. Medale srebrne wywalczyli: Rafał Łosin (MKL Szczecin) w 4-boju płotkarskim, Zuzanna Ziomko (MKL Maraton Świnoujście) w 4-boju dziewcząt rocznika 2006. Medal brązowy wywalczyła Emilia Szymczak (KS Hanza Goleniów) w 4-boju dziewcząt rocznika 2006.

Przedstawiamy komplet wyników:     indywidualnie      oraz      wielobojowo.

Kacper Nicpoń złotym medalistą w chodzie na 20 km

Zawodnik MKL Szczecin Kacper Nicpoń (trener: Wiesław Bindaszewski) wywalczył tytuł Mistrza Polski U20 w chodzie na 20 km podczas 52. Festiwalu Chodu, który odbył się 26 sierpnia 2017 roku w Gdańsku. Osiągnął on czas 1:47,55. Gratulujemy zawodnikowi i jego trenerowi.

Uniwersjada w Tajpej

W dniach 23-28 sierpnia 2017 roku w Tajpej odbywała się 29. Letnia Uniwersjada w LA. W zawodach wystartowało troje naszych zawodników. Był to ich udany start. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów (51.76) oraz w sztafecie 4x400 metrów (3:26.75). Złoty medal na dystansie 3000 metrów z przeszkodami wywalczył Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) w czasie 8:35.88. W biegu na 5000 metrów piąte miejsce wywalczyła Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) w czasie 15:58.48. Reprezentacja Polski wywalczyła 6 medali złotych, 4 srebrne oraz 4 brązowe.

Mistrzostwa Świata w Londynie 2017

W zakończonych w niedzielę 13 sierpnia Mistrzostwach Świata wystartowało sześcioro zawodników z naszego województwa. Dwoje z nich wraca z Londynu z medalami. Tyczkarz Piotr Lisek wywalczył medal srebrny, natomiast sprinterka Małgorzata Hołub w sztafecie 4x400 m kobiet wywalczyła medal brązowy.

Czytaj więcej...