zzla baner

Program MSiT KLUB 2017

Od (16.03.2017) kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu „KLUB”. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 30 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie blisko 3 tys. klubów w całej Polsce!

Szczegóły: http://www.msport.gov.pl/aktualnosci/rusza-ii-edycja-rzadowego-programu-klub 

Zgrupowania wiosenne kadry ZKN ZZLA

Przedstawiamy preliminarze wiosennych zgrupowań sportowych kadry ZKN ZZLA:

Zgrupowanie 1 - Spała

Zgrupowanie 2 - Bydgoszcz

Halowe Mistrzostwa Europy 2017 w Belgradzie

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5.85 wywalczył złoty medal podczas pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Belgradzie. Brązowy medal z tym samym wynikiem wywalczył Paweł Wojciechowski. Do finału biegu na 400 metrów zakwalifikowała się Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin), oraz na dystansie 1500 metrów Sofia Ennaoui (MKL Szczecin).

Drugiego dnia mistrzostw wystartowały dwie zawodniczki z naszego województwa, obie w finałach. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) w biegu na 1500 metrów wynikiem 4:05.59 wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) w finale biegu na 400 metrów wywalczyła piąte miejsce z wynikiem 54.29. Były zawodnik UKL Ósemka Police Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) w biegu na 1500 metrów wywalczył złoty medal wynikiem 3:44.82. Złoty medal w pchnięciu kulą i absolutny rekord Polski wynikiem 21.97 wywalczył Konrad Bukowiecki. W biegu na 400 metrów wśród mężcyzn srebrny medal wywalczył Rafał Omelko.Wśród pań brązowy medal wywalczyła Justyna Święty

Trzeciego dnia trwała dalej dobra passa lekkoatletów. Wywalczyli oni 5 kolejnych medali, w tym aż 4 złote. Medale złote wywalczyli: Adam Kszczot w biegu na 800 metrów, Sylwester Bednarek w skoku wzwyż oraz kobieca i męska sztafeta 4x400 metrów. W kobiecej sztafecie pobiegła zawodniczka KL Bałtyk Koszalin Małgorzata Hołub. Medal brązowy wywalczyła sprinterka Ewa Swoboda.

Końcowy efekt naszych startów w Mistrzostwach to 12 medali, w tym 7 złotych, 1 srebrny, 4 brązowe. Reprezentacja Polski zwyciężyła w klasyfikacji medalowej Mistrzostw.

 

Kursy Instruktorskie i Trenerskie organizowane przez PZLA

Wszystkich zainteresowanych kursami Instruktorskimi oraz Trenerskimi które będą organizowane w 2017 r. Prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur prze wiadomość e-mail.

Zapisy przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kursy zostaną zorganizowane, po zebraniu odpowiedniej liczby uczestników. Wszyscy zainteresowani kursem, z kilkutygodniowym wyprzedzeniem otrzymają wiadomość na swoje skrzynki e-mail o miejscu i terminie kursu oraz o wysokości kosztów kursu jakimi zostanie obciążony uczestnik. Przesłany zostanie również wykaz stosownych dokumentów potrzebnych do udziału w kursie, podany zostanie również termin do którego należy dosyłać komplet dokumentów.

Co powinno zawierać prawidłowe zgłoszenie?

KURS INSTRUKTORSKI

Tytuł wiadomości e-mail: Kurs Instruktor PZLA 2017

W treści wiadomości e-mail należy umieścić :

Kurs Instruktor PZLA 2017

Imię i Nazwisko

adres e-mail do kontaktu

nr telefonu do kontaktu

miasto

KURS TRENERSKI

Tytuł wiadomości e-mail: Kurs Trener PZLA 2017

W treści wiadomości e-mail należy umieścić :

Kurs Trener PZLA 2017

 Imię i Nazwisko

adres e-mail do kontaktu

nr telefonu do kontaktu

miasto

 

Łukasz Majewski

Specjalista Kształcenie PZLA

Polski Związek Lekkiej Atletyki / Polish Athletic Association
ul. Mysłowicka 4, 01-612 Warszawa
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.www.pzla.pl

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

W zakończonych Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 zawodnicy Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki wywalczyli 9 medali. W kategorii U20 nasi zawodnicy wywalczyli 2 złote medale: Jakub Adamczyk (OSOT Szczecin) w skoku o tyczce wynikiem 4,60 oraz Wiktor Santkiewicz (STS Pomerania Szczecinek) w biegu na 60 m ppł wynikiem 7,93. Juniorzy młodsi (U18) wywalczyli 6 medali: 2 złote Agata Piekarz (MKS Hermes Gryfino) w chodzie na 3 km wynikiem 14:21.97 oraz Aleksandra Kwiecień (MKS Hermes Gryfino) w trójskoku wynikiem 11,68. 3 medale srebrne: Weronika Stefaniuk (MKS Hermes Gryfino) w skoku wzwyż wynikiem 1,67, Dominika Łykowska (MKL Szczecin), która w jedynym udanym skoku uzyskała 5,71 oraz Oliwia Sarnecka (MKL Szczecin) w biegu na  1000 metrów wynikiem 2:56,86, 2 medale brązowe: Andrzej Kurowski (OSOT Szczecin) w skoku o tyczce wynikiem 3,90 oraz Jagoda Deluga (MKL Maraton Świnoujście) w 5-boju wynikiem 3108 pkt. Drużynowo wysokie 5 miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczył MKS Hermes Gryfino. Gratulacje dla zawodników oraz ich trenerów.

Dokumenty dla zawodników ZKN

Przedstawiamy dokumenty: Oświadczenie Zawodnika oraz Zgoda Rodzica

Obydwa dokumenty członkowie Kadry ZKN uczestniczący w obozach w Szklarskiej Porębie oraz Przesiece podpisane zabierają ze sobą na obóz. Zawodnicy którzy nie biorą udziału w obozach wysyłają na adres: WMLKS Pomorze Stargard; 73-110 Stargard, ul. Sportowa 1.

6 metrów Piotra Liska w Poczdamie!

Piotr Lisek ustanowił dziś w Poczdamie fenomenalny rekord Polski w skoku o tyczce – Polak skoczył 6.00 i umocnił się na pozycji lidera światowych tabel. Lisek w 18. edycji Internationales Indoor Stabhochsprung Meeting najpierw w pierwszych skokach pokonał 5.43 i 5.63, a kolejne wysokości – 5.73, 5.83, 5.93 i 6.00 – w drugich. Skacząc 5.93 o centymetr poprawił swój rekordowy wynik z 25 stycznia z Cottbus. Później poprzeczka powędrowała na wysokość 6.00 i po skoku zawodnika OSOT-u Szczecin pozostała na swoim miejscu. Gratulacje dla zawodnika oraz jego trenera Marcina Szczepańskiego.

Zimowe zgrupowania sportowe ZKN ZZLA

Przedstawiamy skład osobowy zawodników Zaplecza Kadry Narodowej 2017 zaproponowanej do wyjazdu na zgrupowania sportowe do Przesieki oraz Szklarskiej Poręby. Potwierdzenie udziału w zgrupowaniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 10.02.2017. 

Piotr Lisek poprawił rekord Polski w skoku o tyczce

Brązowy medalista mistrzostw świata Piotr Lisek wynikiem 5,92 m poprawił w Cottbus absolutny rekord Polski w skoku o tyczce. To dopiero drugi halowy start w tym sezonie zawodnika OSOT Szczecin. W Cottbus nie tylko wygrał konkurs i ustanowił rekord zawodów, ale także wypełnił minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie, które odbędą się w dniach 3-5 marca. W tym sezonie jeszcze nikt na świecie nie skoczył tak wysoko.

Kadra ZKN ZZLA na 2017 rok

Przedstawiamy zatwierdzoną przez PZLA i ZZLA kadrę Zaplecza Kadry Narodowej na rok 2017.

Wszyscy członkowie kadry juniorów i młodzieżowców obowiązkowo przesłać skany badań na adres. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 26.01.2017 do godz.21.00. Bez tych badań zawodnicy nie będą uczestniczyć w szkoleniu.

Zbigniew Krzysiek nowym Koordynatorem Kadr Wojewódzkich

Decyzją Zarzadu Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki ZBIGNIEW KRZYSIEK powołany został na stanowisko Trenera Koordynatora Kadr Wojewódzkich ZZLA. Wszelkie sprawy związane z kadrami prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.